Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

nie pojawia się kontrolka świec żarowych i check engine

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • nie pojawia się kontrolka świec żarowych i check engine

    eaglemirek, to zależy, o których mówisz :P ale postaram się nawet dzisiaj :idea: I co, szczęka opadła? :P :szeroki_usmiech :diabelski_usmiech

  • #2
    nie pojawia się kontrolka świec żarowych i check engine

    Witam, na wstępie proszę o pomoc. NIkt nie potrafi mi pomóc w naprawie mojej Skody Octavii

    Posiadam Skodę Octavie II z silnikiem 1,9 tdi 105 km kod silnika BJB
    Przy próbie odpalenia Skody nie pojawiają mi się dwie kontrolki które muszą się pojawić by odpalić auto a mianowicie kontrolka grzania świec żarowych i check engine. Nieraz musze przekręcić kluczyk ze 20- 30 razy żeby się pojawiły. Jak się nie pojawią rozrusznik kręci jak szalony a silnik głuchy. Na poczatku mojego problemu zdarzało się to rzadziej i przeważnie za drugim trzecim razem odpalałem auto a potem musiałem przekręcać ze 20 -30 razy żeby zobaczyć te kontrolki i odpalić. Oddałem moje auto do mechanika przegrzebał całą instalację i przeprowadził diagnostykę systemu komputerem i nic Nie wiem co robić gdzie szukać ? Może ktoś miał podobny problem - proszę o pomoc. Będę wdzięczny za każdą sugestię i chęć pomocy

    Komentarz


    • #3
      Hej, a w przypadku gdy nie pojawia się kontrolka check engine i świec, pokazują się inne kontrolki (jakie ?) i jest jakieś dziwne zachowanie ??

      Np. widziałem w skodzie gdy masa od sterownik skorodowała, po przekręceniu kluczyka, niektóre kontrolki świeciły się ciągle (które zazwyczaj gasną) i uruchamiały się automatycznie wentylatory od chłodnicy, oczywiście brak kontaktu z ECU a rozrusznik kręcił.

      [ Dodano: Pią 16 Sty, 15 22:36 ]
      A w momencie gdy jest problem z uruchomieniem auta, idze się połączyć się z ECU przez kompa ??
      ↑↑↑ To jest moja opinia I naucz się z tym żyć ↑↑↑

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez hyp
        Hej, a w przypadku gdy nie pojawia się kontrolka check engine i świec, pokazują się inne kontrolki (jakie ?) i jest jakieś dziwne zachowanie ??

        Np. widziałem w skodzie gdy masa od sterownik skorodowała, po przekręceniu kluczyka, niektóre kontrolki świeciły się ciągle (które zazwyczaj gasną) i uruchamiały się automatycznie wentylatory od chłodnicy, oczywiście brak kontaktu z ECU a rozrusznik kręcił.

        [ Dodano: Pią 16 Sty, 15 22:36 ]
        A w momencie gdy jest problem z uruchomieniem auta, idze się połączyć się z ECU przez kompa ??

        Nie pojawiają się tylko te dwie kontrolki cała reszta pojawia się na kilka sekund i gasnie tak jak powinno być prócz ładowania i ciśnienia oleju które gasną po zapłonie. Z komputerem chyba można się połączyć skoro mechanik mówił że wszystko ok z kompem . a gdzie kolego szukać tej masy? może faktycznie skorodowała?

        Komentarz


        • #5
          Jak ściągniesz podszybie (te zdjęcie ukazuje właśnie taka plastikową osłonę pomiędzy szybą a komora silnika) to pod podszybiem na środku będzie sterownik silnika, a z niego będzie wychodził jeden przewód prawdopodobnie brązowy który będzie przykręcony śrubką do blachy, to jest właśnie masa która czasem może skorodować.

          Ale raczej to nie rozwiąże twoje problemu, spróbować możesz ale to raczej nie będzie problem.
          Może znalazł byś tu kogoś na forum kto mieszka blisko Ciebie i ma VCDS i moglibyście posprawdzać co się dzieje ze sterownikiem(czy jest komunikacja i czy pojawiają się jakieś błędy, czasem pewne błędy są kasowane po wyłączeniu zapłonu) podczas kiedy auto nie odpala. Jest na tym forum taki dział, gdzie jest opisane kto ma VCDS i gdzie może pomóc.
          ↑↑↑ To jest moja opinia I naucz się z tym żyć ↑↑↑

          Komentarz


          • #6
            komputerem chyba można się połączyć skoro mechanik mówił że wszystko ok z kompem
            99% "mechaniorów" ma uniwersalny skaner i na nim 90% błędów nie ma
            zrób jak napisał hyp
            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
            poprzednie modele:
            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

            Komentarz


            • #7
              Dzięki Panowie za podpowiedzi. Dziś dzwonił mechanik mówi że na 90 procent komputer silnika nawalił ten w podszybiu. Mamy przeszczepiać inny z innej skody i zobaczymy co będzie, podobno to ma być wina kompa tylko dziwne jest to że jak auto już odpali to jedzie jak nowe. i nic się nie dzieje. Dam znać jak już uda się naprawić, bo informacja na pewno się komuś przyda kiedyś. wygląda na to że moja skoda jest pionierką w tej dziedzinie usterek hehe

              [ Dodano: Pią 23 Sty, 15 20:44 ]
              dziś odebrałem auto od mechanika, jednak uszkodzony był komputer ECU koszt naprawy 1500 zł

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X